Dziś jest sobota, 22 września 2018, imieniny Tomasza, Maurycego.

Aktualności - SP 71

Finał projektu w klasach I-III

2015-04-28 16:16 Beata Kowalczyk

15 kwietnia odbył się w klasach I-III finał szkolnego projektu "Polscy nobliści i inni wybitni Polacy".
Klasy I-II zaprezentowały prace plastyczne inspirowane wierszami dla dzieci, których autorami byli Jan Brzechwa i Julian Tuwim.

Klasy I - III

Klasy III wykonały prezentacje multimedialne na temat wielkich znanych Polaków.

KONSULTACJE Z RODZICAMI

Zapraszamy wszystkich rodziców uczniów klas I-VI na KONSULTACJE Z RODZICAMI.

Konsultacje odbędą się 28 kwietnia br.
w  godz. 16.30-18.00

Wycieczka do Warszawy - klasa VI a i VI c

2015-04-26 10:25 Natalia Poturalska, Izabella Żółtaszek

W piękny, słoneczny chociaż bardzo wietrzny dzień klasa VI a i VI c wyruszyły na wycieczkę do stolicy Polski - Warszawy.

Klasy IV - VI

Głównym celem było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, którego niepowtarzalnie zaprojektowana i zaprezentowana ekspozycja zrobiła na nas wielkie i niezapomniane wrażenie.Podążając śladami powstańców dotarliśmy na Wojskowy Cmentarz na Powązkach. W ciszy spacerowaliśmy pośród rzędów brzozowych krzyży na mogiłach żołnierzy z batalionu " Zośka" uświadamiając sobie,
że spoczywają tu młodzi ludzie, którzy walczyli o wolność naszego kraju.

Klasy IV - VI

Idąc aleją zasłużonych odwiedziliśmy także miejsca spoczynku Leona Shillera, Władysława Broniewskiego, Jana Brzechwy, Adama Hanuszkiewicza, Miry Zimińskiej - Sygietyńskiej, Jacka Kuronia i wielu innych znanych i zasłużonych ludzi. Korzystając z pięknej pogody spacerowaliśmy po Starym Mieście. Zatrzymaliśmy się pod kolumną Zygmunta i przy Pomniku Małego Powstańca, gdzie uczniowie przedstawili przygotowane na ten temat informacje.

Klasy IV - VI

Po spacerze zwiedziliśmy Bazylikę Archikatedralną św. Jana Chrzciciela, gdzie spoczywają prochy patrona naszej szkoły Henryka Sienkiewicza.
Klasy IV - VI

Uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Łodzi. Wszystkim polecamy odwiedzenie tych miejsc.

Finał projektu Eko-Świetlica

2015-04-23 20:02 Olga Czarnecka, Agnieszka Klewin-Pilarz, Beata Wasilewska

22 kwietnia w Dniu Ziemi miał miejsce finał trwającego od września ubiegłego roku ekologicznego projektu Eko-Świetlica.
     Z tej okazji wystawiony został spektakl pt. "Jaś i Małgosia" w wykonaniu uczniów klasy 2c, a w świetlicy odbyło się mnóstwo zabaw i działań ekologicznych. Dzieci sprawdziły czy zakopane 7 miesięcy temu śmieci zdążyły się rozłożyć, ponadto uczniowie złożyli uroczystą przysięgę Młodego Ekologa, otrzymali Ordery Przyjaciela Przyrody i wzięli udział w ekologicznym konkursie zagadkowym z nagrodami.
     Mamy nadzieję, że projekt przyczynił się do zwiększenia świadomości ekologicznej wśród naszych uczniów oraz, że swoją postawą będą oni udowadniać, że dobro naszej Ziemi nie jest im obojętne!

TALENT WOKALNY NELI

2015-04-19 17:22 Anna Kotynia

Nela Ulińska, uczennica klasy III c,
ma wiele talentów.
Przypomnijmy, że jest również Mistrzem Łodzi w kaligrafii.
Nela należy do Chóru Dziecięcego Teatru Wielkiego w Łodzi i bierze udział
w spektaklach i koncertach. Wykazuje ogromny talent i zaangażowanie
w rozwijaniu umiejętności wokalnych i scenicznych. Powierzane są Neli odpowiedzialne partie solowe.Ostatnio brała udział w koncertach z zaprzyjaźnionym Chórem Dziecięcym z Norymbergii.

Klasy I - III

Występ okazał się wielkim sukcesem, a Nela i chór byli gorąco oklaskiwani. Życzymy Neli dalszych sukcesów.

Pozostałe wiadomości (stron: 3)
|<

>|